Bieszczadzkie atrakcje

Zapraszamy

Wiejskie zoo

Jest to niewielki ogród zoologiczny w miejscowości Berezka, w którym i starsi i młodsi mogą podziwiać i karmić wiejskie zwierzątka. Dodatkowo na terenie znajdują się liczne atrakcje dla dzieci: labirynt. gry podwórkowe, tor przeszkód między drzewami.

Zagroda pokazowa Żubrów

Zagroda znajduje się w miejscowości Muczne. Na teren zagrody wejdziemy bez żadnych biletów. Są tam umieszczone dwie wiaty, z których łatwiej nam jest obserwować życie codzienne zwierząt. Jest to miejsce, w którym znajdują się żubry, które pomieszkują tam aż do momentu kiedy będą gotowe je opuścić. W okolicy czasem zdarzy nam się zobaczyć te zwierzęta, które żyją już na wolności, ale chyba wracają z sentymentu. 

Leśne zoo

Zoo jest położone w miejscowości Liszna niedaleko stacji kolejki wąskotorowej Majdan. Jest to niesamowita atrakcja dla całej rodziny, którą urozmaicić można o karmienie zwierzątek. A gdy niedosyt będzie zbyt wielki, w sklepiku na pewno każdy upoluje jakąś pamiątkę. 

Bieszczadzki Orient Ekspres

Kolejka leśna Majdan-Balnica-Majdan ( 2h )
 Bilety na kolejkę wąskotorową najlepiej jest zakupić przez internet. Nie trzeba ich drukować, tylko mieć przy sobie do wglądu np. na telefonie. Na miejscu również istnieje możliwość kupna, jednakże nie wiadomo wtedy czy się to uda. Trasa w jedną stronę trwa 45 min, potem mamy 30 min. przerwa i powrót. Według mnie dużo fajniejsze są widoki od strony wejścia do wagonu. Na postoju w Balnicy, czekają na nas budki z przekąskami i piciem Należy się nastawić, że kolejka jedzie istnym rekreacyjnym tempem, na równi z rowerem. Dla dzieci do 3 roku życia, ta trasa może być zbyt długa, więc należy uwzględnić ich potrzeby. Nasza Nela poddała się w drugą stronę i usnęła w ramionach taty.

Dla smakoszy polecam budki przy stacji Majdan, to tam specjalnie jeździmy na proziaki, które jeszcze są cieplutkie.

Statek Tramp

Przystań statku znajduje się w Polańczyku. Parking przy przystani daje nam wybór czy płacimy za godziny czy za cały dzień, a to już jest bardzo fajna opcja.  Nasz wybór padł na Trampa, gdyż jest on do 40 osób. Rejs trwa 50 minut. Po tym czasie czułam lekki niedosyt i z chęcią wybrałabym się na dodatkową godzinę. W trakcie rejsu, usłyszymy historie zapory i miejscowości wokół.